Darmowe motywy dla Wordpress

Ostatnio poczułam, że muszę zmienić wiele na moim blogu, że nie piszę o tym, o czym chcę pisać. W tym momencie chciałam zupełnie odrestaurować wygląd swojego bloga. Oto świetne i darmowe motywy WordPress, których rozważałam użyć na niniejszej stronie.

My Holiday

Świąteczny i radosny motyw. Podnosi na duchu i wprawia w świąteczny nastrój. Niestety sezonowy, bo jakże zgodzić się na całoroczne symbole świąt. Chyba że masz sklep tylko z produktami i ozdobami świątecznymi, to czemu nie?

Ribbon Lite

Prosty kafelkowy motyw. Dobry dla minimalistów i osób lubiących przejrzystość i porządek.

Avant

Odpowiedni dla sklepów i choć nie miałam zamiaru takiego zakładać, to jednak układ mi się podobał i chciałam dostosować swoje materiały pod ten motyw. Po wielu jednak próbach i godzinach spędzonych na klikaniu, odeszłam od tego motywu.

.

Lawyer Zone

Odpowiada mi ta stylistyka. Ale nie mogłam dostosować kolorów tak, jak chciałam, więc kolejny motyw odrzuciłam. Darmowe produkty mają to do siebie, że zawsze im czegoś brakuje. Na pewnym etapie można ignorować takie braki, bo nawet nie mamy świadomości, że czegoś tu nie ma. Jednak im dłużej się działa, tym więcej rzeczy umiemy i tym więcej funkcji może być nam potrzebnych.

Hitchcock

Ostateczny wybór padł na ten banał, ukryty głęboko w czeluściach repozytorium WordPressa.

W większości przypadków to z powodu braku możliwości zmiany koloru na swój (mimo zaznaczenia takiej opcji w wyszukiwarce), zrezygnowałam. Nie chciałam grzebać w CSS. Ale może będę musiała się z tym lepiej zaznajomić. Zawsze to nowa umiejętność. Może się kiedyś przydać.

Moja droga przez darmowe motywy wynosi w liczbach:

  • Ponad 3000 przejrzanych motywów.
  • Ponad 250 motywów wybrałam.
  • Ponad 100 motywów próbowałam dostosować w ogólnodostępnej personalizacji już na swoim blogu.

Efekt?

Wybrałam jeden najprostszy motyw, jaki można sobie wyobrazić. Hitchcock. Po wieeeelu problemach w dostosowywaniu, niekończących się poprawkach w CSS, postanowiłam wrócić do swojego starego motywu i skorzystać z pozostałych opcji, jakie proponuje. Niestety im dłużej działam online, tym więcej mam wymagań, a często nie da się sobie ich spełnienia zagwarantować darmowymi rozwiązaniami.

Tak naprawdę od samego początku poszukiwań rozważam zakup gotowego motywu. Tak też zrobię w przyszłym roku. Decyzja podjęta.

A Ty jaki masz motyw?

Z czym masz problem przy wyborze?

Daj znać w komentarzu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *