Jak i w czym montować filmy do kursu online?

Ostatnio na mojej grupie (w której swoją drogą sporo osób, które myślą o stworzeniu kursu online) zadałam pytanie, o jakim programie chce posłuchać moja społeczność. I wiesz co? Wyszło na to, że kilka osób nie wie, jak i w czym montować filmy do kursu online. Dlatego powstała transmisja na ten temat.

W sieci znajdziesz multum darmowych i płatnych programów do montowania nagrań, filmów czy podcastów. Ja jak zwykle staram się znaleźć perełkę i się jej trzymać. W przeciwnym razie na pewno popłynęłabym wodospadem możliwości prosto w dół spienionej wody 🙂

Do czego Ci filmy?

Filmy, nagrania, transmisje na żywo. Teraz to podstawa budowania swojego biznesu jak i marki online.

Po co montować filmy?

Filmy montuje się po to, aby ulepszyć ich odbiór, kolory, dźwięki. Wycina się zbędne fragmenty. Np. jeśli nagrywasz wideo do swojego kursu online, to czasami robisz dłuższe przerwy na zastanowienie się. Montując pozbywasz się tej pauzy i sklejasz pozostałe fragmenty w całość. Dzięki temu nie marnujesz:

  • czasu kursantów,
  • powierzchni serwera, na który wrzucasz film;
  • ani pieniędzy za większy serwer.

Jakiego programu użyć do montażu filmów?

Jeśli zamierzasz zająć się montażem filmów na poważnie, proponuję znaleźć program dla profesjonalistów. Dużo programów jest sporo płatnych.

Jednak kiedyś spotkałam na swojej zawodowej drodze kobietę, która pracowała przy produkcji filmów m.in intro i outro do Must be the music (tak by the way: brałam udział w precastingu do tego programu — super zabawa i atmosfera), do The voice of Poland. Pracowała nawet z Edytą Górniak.

Kobieta ta prowadziła kiedyś wyzwanie z montażu i obróbki filmu i właśnie tam dowiedziałam się o programie, który Ci poniżej prezentuję.

Da Vinci Resolve

Program ten jest darmowy i bardzo profesjonalny. Ma całą masę funkcji, ustawień itp. Można w w nim pracować zespołowo, można podobno (więc radzę sprawdzić samemu) , montować filmy, które później możecie sprzedać. Filmy można przesyłać od razu na YouTube czy Vimeo, co bardzo skróci pracę.

Nie specjalizuję się w montażu filmów, ale po rekomendacji doświadczonej montażystki, która pracowała ponad 10 lat dla telewizji i znanych programów rozrywkowych, nie śmiem polemizować.

Nagranie bonusowe

Szukasz pomocy przy Twojej platformie kursowej lub przy kursie online?

Napisz do mnie na kontakt@monikapalarz.pl lub wypełnij formularz kontaktowy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *