Jak kurs online może wspomóc Twój biznes w trakcie kryzysu?

Jak kurs online może wspomóc Twój biznes w trakcie kryzysu? Zaraz wszystko wyjaśnię w szerszej perspektywie.

Wierz mi, że naprawdę nie chciałam wspominać o tym kryzysie, ale się nie da po prostu pominąć tego tematu. Dlatego jest nawiązanie również w tytule.

Trzeba przyznać, że kurs online wspomaga biznes bez względu na to czy jest kryzys, czy go nie ma. To jest nieuniknione, że coraz więcej osób będzie wchodziło w świat Internetu i to tutaj będą działać. To jest tylko kwestia czasu. Im wcześniej zaczniesz działać w internecie, tym lepiej.

Biznes stacjonarny

Częściowe wejście biznesu stacjonarnego do internetu jest bardzo potrzebne i na pewno się o tym przekonasz za jakiś czas,  jeśli dalej jesteś nieprzekonana. Na pewno jesteś w stanie zauważyć, że biznesy, które działają stacjonarnie mają dużo gorzej teraz, a biznesy online odnajdą się w tym. Widać, że się zaczynają powoli odnajdywać. Wiadomo, że przyszedł szok, a teraz działamy już coraz prężniej wiedząc już co mniej więcej dzieje sie wokół i  jakie podjąć kroki. W dzisiejszych czasach nic nie jest pewne. Nawet podatki, bo podatki też się zmieniają. Są niższe, wyższe, dochodzą nowe. My też musimy być zawsze przygotowane na różne zmiany. Teraz widzę bardzo duże zainteresowanie kursami online.

Bo powiedz mi cóż innego teraz można zrobić jeśli masz biznes usługowy stacjonarny, jak nie dzielić się wiedzą w internecie?

.

Aktualne nastawienie przedsiębiorczyń

Wczoraj miałam taką rozmowę. Dziewczyna była totalnie zezłoszczona, rozdrażniona. Uważała, że nie może przenieść biznes makijażu permanentnego do online. I owszem ona NIE MOŻE TEGO ZROBIĆ. Ale mówię jej, że może zrobić coś innego. Wszystkie wiemy, że nie jest w stanie zrobić takiej usługi bez bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Kontakt bezpośredni jest aktualnie w zasadzie zabroniony. Więc mówię jej ,,wymyśl coś innego”. I ja nie chciałam jej mówić o kursach online i robić wielkiej promocji siebie, ale poprosiłam, żeby trochę się otworzyła. W którymś momencie chyba do niej dotarło, o co mi chodzi i podziękowała.

Ja uważam, że naprawdę trzeba podejść do wszystkiego bardzo racjonalnie, na spokojnie. Wiem, że są napięte emocje, ale nie pozostaje nic innego jak działać w Internecie w tym momencie.

Moja historia z osobistym kryzysem ekonomicznym w tle

Opowiem Ci taką swoją historię, jak to było, kiedy przyjechałam do Niemiec. Koniec końców znalazłam stacjonarną pracę i po jakimś roku po prostu mnie zwolnili. Kilka miesięcy wcześniej zaczęłam jednak pracować online i dzięki temu miałam dodatkowe dalsze zajęcie. Dzięki temu zajęciu, czyli blogowaniu, ja się nie załamałam. Miałam jeden dzień takiego rozjechania. Nie wiedziałam co się dzieje. Wiadomo o co chodzi. Takie troszkę szokujące wydarzenie. I po prostu pracowałam dalej w onlajnie. I to był taki mój kryzys. Taki kryzys ekonomiczny — że zostałam zwolniona. Więc miałam zapas. Pracę online. I to naprawdę dużo dało.

I przez ten czas tym bardziej wierzyłam w to, że ta moja decyzja, żeby w ogóle równoległe z pracą stacjonarną i działać w internecie było świetnym wyborem i świetnym badaniem rynku tego, co się dzieje wokół. I nadal uważam, że robię to całkiem dobrze, jeśli chodzi o pewne kwestie. Nie wszystkie oczywiście, ale jednak.

Kurs online jako sposób na kryzys

Kurs online jest jednym ze sposobów, by biznes nie poleciał na łeb na szyję. Tylko żeby jakoś ustabilizował tę pozycję w sieci. Jeśli teraz przestaniesz budować relacje ze swoimi klientami. Jeśli przestaniesz działać pomimo wszystko, to klienci nie będą Cię pamiętać, gdy wszystko się unormuje.

Warto, żebyś działała online. Żebyś zaczęła tworzyć kursy albo jakieś produkty elektroniczne, które Ci dadzą możliwość przetrwania tego trudnego dla każdego czasu. Musisz się nastawić na to, że nie będziesz zarabiać tyle, ile wcześniej, bo po prostu zmieniasz jakby branżę.

Im wcześniej zaczniesz budować relacje z potencjalnymi klientami, tym lepiej. Bo gdy się skończy kryzys to oni przyjdą do Ciebie. O Tobie pomyślą. Ważne, żebyś właśnie to zrozumiała.

Jacy są teraz ludzie?

Teraz tym bardziej ludzie są chętni do rozmowy w internecie. Chętni do tego, żeby się z kimś spotykać. Choćby online. Bo nie mamy kontaktu z ludźmi. I Internet nam to bardzo ułatwia.

Szykuję coś dla Ciebie!

Tworzę dla Ciebie darmowe materiały, które pomogą Ci wystartować z tworzeniem kursu online, tylko w taki sposób, żeby to było dobrze zrobione. Jeśli źle zaczniesz tworzenie kursu (czyli od tyłka strony) to stracisz czas.

Szukasz pomocy przy Twojej platformie kursowej lub przy kursie online?

Napisz do mnie na kontakt@monikapalarz.pl lub wypełnij formularz kontaktowy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *