Czy są jakieś minusy stworzenia kursu online?

Dziś opowiem o wadach, jakie możesz zauważyć przy tworzeniu kursu online.

Wymienię teraz trzy główne wady, które towarzyszą osobom tworzącym kursy online.

Po pierwsze: koszty.

Koszty mogą być wysokie, ale to wszystko zależy od tego, jaki rodzaj kursu sobie postanowisz stworzyć oraz czy będziesz pracowała:

  • sama
  • z kimś
  • na bazie czyichś porad.

Sama

Jeśli pracujesz sama i chcesz stworzyć kurs sama, to jak najbardziej jest to raczej najtańsza opcja, ale która warunkuje bardzo dużo zadań i rzeczy których musisz się nauczyć (jeśli do tej pory nie pracowałaś w Internecie). Trzeba znać się na różnych sposobach bycia w internecie; na tym, jakie są platformy; gdzie można sprzedawać; jak można sprzedawać kursy; jakie je stworzyć; jakich programów używać. Możliwe też, że będziesz musiała wydać pieniądze na kursy, które nauczą Cię tego wszystkiego.

.

Z kimś

Jeśli chodzi o to, czy pracujesz z kimś (np. ze mną). Twoje koszty są też w zależności od tego czego potrzebujesz. Możesz potrzebować pomocy we wszystkim więc wszystko za Ciebie zrobię i koszty będą dość wysokie, ale Ty masz spokój. Niczym się nie przejmujesz oprócz merytoryki, bo tego za Ciebie nie zrobię.

Możesz zlecać, delegować komuś tylko część zadań. Które wydają Ci się być zbyt trudne, zbyt czasochłonne, zbyt mało ważne. I wtedy wirtualna asystentka to za Ciebie zrobi. Lub inny specjalista na przykład grafik czy webdeweloper, który tworzy strony internetowe. To jest kwestia indywidualna.

Na bazie czyichś porad

Jeśli pracujesz sama, ale regularnie bierzesz udział w konsultacjach z kimś, kto może Ci wytłumaczyć różne rzeczy i poprowadzi Cię za rękę, co masz zrobić i jak masz zrobić. 

Zrobienie kursu — to jest jedno. Wypromowanie go — to jest drugie. Sprzedaż — to kolejna rzecz.

Stworzenie kursu online to naprawdę złożony projekt.

Drugą rzeczą jest czas.

Jeśli pracujesz sama potrzebujesz dużo więcej poświęcić na naukę i na zrealizowanie pewnych rzeczy i na promowanie swojego kursu to jest no lawina zadań.

I ostatnia rzecz.

Według mnie jest to bardzo istotna sprawa. W kursie online tak naprawdę nie masz indywidualnego, osobistego kontaktu ze swoją społecznością kursową. Kursanci wykupują kurs i sobie działają sami.

Albo możesz wymyślić też inną opcję. Z Twoimi konsultacjami i wtedy masz jakiś indywidualny kontakt z ta osobą np. przez skype, ale osobiście… No niekoniecznie. Chyba że masz taką formułę. Bo można kursy stworzyć na wiele, wiele różnych sposobów.

Jeśli chodzi o minusy to, to są według mnie te 3 takie najważniejsze. Oczywiście każdy według własnych preferencji, własnych doświadczeń życiowych znajdzie inne minusy. Czasami więcej, czasami mniej. Nic nie jest czarno-białe.

Szukasz pomocy przy Twojej platformie kursowej lub przy kursie online?

Napisz do mnie na kontakt@monikapalarz.pl lub wypełnij formularz kontaktowy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *