Najlepsze, darmowe programy do tworzenia logo.

Masz stronę www lub firmę? Przyda Ci się logo. Przedstawię teraz jakie są najlepsze, darmowe programy do tworzenia logo.

Logo strony możesz zlecić profesjonalistom albo zrobić samemu za darmo. Zobacz jakie możliwości daje Ci Internet.

Hipster logo generato

Nieprawdopodobnie banalny generator. Słowo ,,generator” doskonale oddaje istotę tej strony. Po prostu wybierasz spośród kilku wzorów. Możesz pobrać kilka fontów:

  • Bellota
  • Caviar Dreams
  • Chunk Five
  • Grand Hotel
  • Lobster
  • OSP Din
  • Ostrich Sans
  • Pacifico
  • Quicksand
  • Roboto

Po skończeniu pobierzesz logo za free w formacie PGN. Format SVG / High-res PNG Bundle — kosztuje 10$.

Logoshi

Super proste narzędzie, ale i efektowne. Płatne. Wpisujesz nazwę firmy, slogan, inicjały, wybierasz kolor i poniżej wyskakuje mnóstwo projektów. Na szyldach na koszulkach, wizytówkach. Po prostu świetne dla laika bez pomysłów (czyt. JA).

Można dany projekt edytować, zmienić kolory poszczególnych elementów, kształty, fonty, umiejscowienie napisów. Można pobrać logo lub zachować na później. Obejrzeć opcje danego logo na różnych płaszczyznach: wizytówka, koszulka.

Ceny: 5$, 29$ i 30$ z 50$ (promocja)
Więcej formatów dla bloggera za 29$ z tłem, bez tła, PNG, SVG w danym kolorze. Biznes z opcjami czarnymi i białymi.

.

Free logo services

Ładuje się umiarkowanie długo. Wybierasz tekst, spośród 4 opcji wizualnej loga: inicjał, ikona, badge i tekst. Rodzaj fontu: Sans serif, serif, script, display (wybrałam script i nie mogłam zapisać z tego powodu projektu. Hmmm…). Przy ikonie wybierasz czy ma być ona na górze, w środku z lewej czy z prawej strony tekstu. Możesz wpisać słowo i wyskoczą Ci np.: loga z psem.

Minus? Płatne około 29$.

Po wyborze fontu pisze on wszystko w takiej opcji. Większość projektów jest napisana identyczną czcionką. Są też takie, które nie mają polskich znaków. Można teraz wybrać kolory, fonty — nieduża ilość. Można przesuwać obiekty. Nie mam jednak pojęcia jak pobrać projekt, więc kolejne ,,Hmmm…”.

Logo garden

Bardzo przyjemne narzędzie. Po stworzeniu projektu można zapisać logo poprzez podanie adresu e-mail. Na mail przychodzi link do Twojego konta, które się w taki właśnie sposób tworzy. Bardzo wygodne powiem szczerze. Po kliknięciu w link, wyświetla się projekt i opcje: formy logo i opcje zakupu dzieła. Naprawdę miło się z tego narzędzia korzysta.

Online logo maker

Bardzo przyjazne narzędzie w języku polskim. Proste projektowanie. Strona bardzo schludna i przejrzysta. Po zaprojektowaniu, by zapisać projekt, należy podać adres e-mail. Przy wyborze opcji pobrania bardzo klarownie wyjaśnione jest do czego chcesz/będziesz wykorzystywać logo.

Oferujemy wiele formatów plików logo w zależności od zamierzonego użycia nowego logo. Wybierz wszystkie poniższe, które mają zastosowanie, abyśmy mogli dostarczyć Ci odpowiednie typy plików logo.

Media społecznościowe np. zdjęcie profilowe na Facebooku
Materiały do ​​drukowania np. wizytówka, broszury
Znaki np. naklejki na winylu, billboardy

Dostępne formaty JPG, PNG, EPS i SVG.

Wydaje mi się to świetnym rozwiązaniem. Przy innych stronach zastanawiam się, co mogę zrobić z logo a co nie. Tutaj nie muszę szukać warunków korzystania i czytać długich tekstów z niezrozumiałymi terminami.

Logo lounge

Platforma z pomysłami i inspiracjami dla projektantów logo. 100$ na rok za członkostwo. Żeby móc oglądać i komentować wszystkie logo, jakie są w bazie… Hmm… No nie wiem, czy to dobra cena. Nie znam się. Jeśli wiecie coś więcej o tej platformie — dajcie znać w komentarzu.

Logo moose

Społeczność projektantów logo. Można się zainspirować lub poznać twórcę danego szablonu. Są tu też zwycięzcy konkursów. Np.: jest tutaj logo szkoły Żak, która jest bardzo znaną, ogólnopolską szkołą zaoczną policealną. Ja też do niej uczęszczałam (kierunek księgowość).

Logaster

Łatwe projektowanie logo. Całkiem spory wybór wzorów, choć styl jest jeden: żeby zapisać, musisz podać mail i hasło do nowo powstającego Twojego konta na logasterze. Po utworzeniu konta masz opcję pobrania darmowo swojego logo, ale tylko dla jednego przeznaczenia: na koszulki. I tylko Small size PNG jest darmowy (w dalszym etapie). Po kliknięciu w inne rozmiary i jakości wyskakuje cennik. Od 19,99$ w górę.

Vectr

Wisienka na torcie! Nareszcie wyższy poziom! Wersja wektorowa. Można pobrać program na kompa, ale ja się wystrzegam tego typu rzeczy, żeby nie zawirusować sobie sprzętu. Wolę pracować online. Na samym początku mamy interaktywny przewodnik po funkcjach — genialne rozwiązanie! Później wypada założyć konto, by móc zapisywać prace. Tworzysz, pobierasz i masz naprawdę profesjonalne logo za darmo.

O co chodzi z tymi wektorami?

Wersja wektorowa to wysoka jakość. Nawet gdy zmienisz rozmiar szablonu, jakość nie maleje. Żadne piksele nie wyskoczą. Polecam.

Mam nadzieję, że mój przegląd jest Ci przydatny.
Daj znać w komentarzu, bo dużo czasu spędziłam na testach powyższych stron.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *