Skąd bezpiecznie i za darmo pobrać zdjęcia na bloga?

W sieci jest zatrzęsienie list stron skąd można pobrać zdjęcia na bloga za darmo. Za to nie ma list skąd masz pobrać zdjęcia BEZPIECZNIE. Ja zrobiłam taki spis skrupulatnie, więc czytaj dalej.

Ja jako wirtualna asystentka nie tworzę własnych zdjęć, bo nie mam na to czasu. Dlatego korzystam ze zdjęć stockowych. Jedynie zdjęcia promujące moją markę osobistą robię samodzielnie, bo własny wizerunek to podstawa autentyczności w biznesie. A teraz lista. Poniżej w tekście znajdziesz wygodny PDF, aby było Ci łatwiej korzystać z mojej pracy.

Life of Pix

Proste pobieranie zdjęć (poprzez kliknięcie przycisku do pobierania) zachowanych w lekkim stylu retro, jeśli chodzi o filtry. Różnorodne. Od sytuacyjnych po portrety.

Picography

Jak wyżej. Zdjęcia pobieramy klikając dane zdjęcie a później w przycisk. Dużo większy wybór niż w Life of Pix.

.

Split shire

Witryna posiada aplikację mobilną. Zdjęć można używać np.:

 • Do materiałów reklamowych
 • Dla blogerów lub stron internetowych
 • Jako tła w szablonach do sprzedaży
 • Jako część szablonu sprzedaży
 • W mediach społecznościowych
 • W czasopismach – e-booki
 • Jako okładki książek
 • Jako grafika muzyczna
 • W aplikacjach
 • W pracach prywatnych i handlowych.

Obrazy mogą zostać uwzględnione w produkcie końcowym w celu sprzedaży. Za to nie możesz sprzedać zdjęcia takim, jakie jest.

Kaboompics

Tysiące zdjęć bez żadnych opłat. Również do użytku komercyjnego.

Morgue file

Po wejściu na stronę musisz kliknąć zakładkę ,,Free photos”. Licencja pozwala na:

 • Remiksowanie zdjęć do własnych potrzeb
 • Używanie zdjęć do celów komercyjnych

Nie możesz sprzedawać, licencjonować, udzielać podlicencji, wypożyczać, przenosić ani rozpowszechniać obrazów dokładnie takich, jakie są. Jeśli nie zmienisz obrazu i nie pozostawisz go dokładnie takim, jakim jest, musisz przyznać, że fotograf go stworzył. Własność – nie możesz rościć sobie prawa własności do zdjęć w jego oryginalnym stanie.

Barn images

Po zapisie na newsletter będziesz otrzymywać regularnie darmowe zdjęcia. Wejdź w zakładki ,,Free Images” oraz ,,Freebies”.

Możesz używać bezpłatnych obrazów w celach komercyjnych i niekomercyjnych. Prawa autorskie są własnością jego autora. Nie możesz odsprzedawać zdjęć jako odbitek, ani rozpowszechniać ich gdziekolwiek indziej. Nie możesz również rościć sobie praw do zdjęć. Zdjęcia nie są publikowane na licencji CC0, więc prawa autorskie do zdjęć są nadal własnością ich autora. Można modyfikować obrazy, dodawać logo, tekst. Można używać obrazów do tworzenia płatnych reklam. Można wydrukować obraz i umieścić go na ścianie.

Burst shopify

Niektóre zdjęcia w witrynie są udostępniane na licencji Creative Commons CC0. Możesz dowolnie dostosowywać i wykorzystywać, w tym kopiować, reprodukować i modyfikować Zdjęcia Creative Commons w celach komercyjnych bez podawania oryginalnego autora lub źródła. Zgadzasz się nie pobierać, kopiować, modyfikować, rozpowszechniać, wykonywać, wyświetlać i / lub używać Licencjonowanych Zdjęć.

Foter

Po wybraniu zdjęcia pojawiają się czytelne informacje jaka jest licencja danego zdjęcia. Możesz pobrać lub w łatwy sposób osadzić foto poprzez jedno kliknięcie.

Stock snap

Nie można używać obrazów do sugerowania jakiegokolwiek poparcia ze strony twórcy obrazu lub jakiejkolwiek osoby lub produktu przedstawionego na obrazie. Nie możesz więc sugerować ani stwierdzić, że bardzo atrakcyjna osoba przedstawiona na Twoim zdjęciu uważa, że Twoja marka jest najlepszą rzeczą na świecie. Nie możesz przekazać zdjęcia ani fotografa jako bezpośredniej pieczęci aprobaty dla siebie, swojej firmy lub produktów lub usług. Nie możesz pozwać ani dochodzić jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec osoby, która utworzyła obraz na podstawie jakiejkolwiek teorii gwarancji lub gwarancji na obrazie.

Travel coffee book

Zdjęcia pobierasz za pomocą OneDrive. Klikasz w zdjęcie (jest ich konkretna ilość. Nie liczyłam, ile dokładnie), przenosi Cię do Onedrive i stamtąd możesz pobrać zdjęcie lub zapisać na swoim koncie OneDrive.

Pexels

Również w polskiej wersji.

Licencja Pexels jest jak najprostsza. Wszystkie zdjęcia w Pexels są bezpłatne. Uznanie autorstwa nie jest wymagane. Uznanie dla fotografa lub Pexelsa nie jest konieczne, ale zawsze mile widziane. Możesz modyfikować zdjęcia. Bądź kreatywny i edytuj zdjęcia, jak chcesz.

 • Użyj zdjęć online – np. na stronie internetowej, w e-sklepie, biuletynie, e-booku, prezentacji, na blogu lub w ramach sprzedawanego szablonu.
 • Twórz unikatowe reklamy, bannery i kampanie marketingowe, korzystając ze zdjęć z serwisu Pexels. W ten sposób możesz promować swój produkt.
 • Zdjęcia możesz wykorzystać w ulotkach, pocztówkach, zaproszeniach, czasopismach, albumach, książkach, okładkach płyt CD oraz w innych projektach.
 • Poszerzaj grono odbiorców, publikując atrakcyjne i przyciągające uwagę zdjęcia w mediach społecznościowych.

Jeshoots

Wymaga wyłączenia Adblocka. Dość ,,ciężkie” darmowe zdjęcia. Możesz wybrać kwotę, którą chcesz wesprzeć twórcę danego zdjęcia.

Free nature stock

Zdjęcia pobierasz poprzez prawy przycisk myszy i ,,Zapisz obraz jako”.

Free Nature Stock został stworzony przez Adrian Pelletier. Wszystkie zdjęcia opublikowane są na licencji Creative Commons Zero. Możesz dowolnie wykorzystywać zdjęcia, nawet w pracy komercyjnej, bez potrzeby uzyskania zgody lub uznania. W skrócie: rób co chcesz.

Alt photos

Wszystkie darmowe zdjęcia są udostępniane na licencji Creative Commons Zero, co oznacza, że można je wykorzystywać w projektach komercyjnych bez obowiązku udzielania info o autorze. Ta licencja pozwala modyfikować, wykorzystywać i rozpowszechniać obrazy w dowolny sposób.

Good Free Photos

Niezbyt atrakcyjna strona, ale po wejściu w zakładkę ,,Last 100 Images”, pojawią się fotografie do pobrania. Pod każdym zdjęciem znajduje się informacja o licencji.

Free Stock Photos

Pod każdym zdjęciem znajduje się indywidualna informacja o licencji.

Obrazy podlegają zasadniczo licencji Creative Commons Zero License CC0, co oznacza, że ​​obrazy mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych i prywatnych – bez odwoływania się do autora. Na tej stronie można również znaleźć zdjęcia, które podlegają pewnym ograniczeniom. Te ograniczenia można znaleźć pod każdym obrazem. Te ograniczenia to np.:

 • Darmowy do użytku komercyjnego -> Oznacza to, że obrazy mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych i prywatnych
 • Darmowy do użytku osobistego -> Oznacza to, że obrazy mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów prywatnych
 • Tylko do użytku redakcyjnego -> Oznacza to, że obrazy mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów redakcyjnych. Cel komercyjny jest niedozwolony
 • Używaj tylko na stronach internetowych -> Oznacza to, że obrazy mogą być używane tylko na stronach internetowych i aplikacjach. Druk i inne media są zabronione.

Foto do kwadratu

Po wejściu na stronę, możesz pobrać bezpłatny zestaw 10 zdjęć.

Linki w moim wygodnym PDF-ie.

Free-Images

W wyszukiwarce wybierz opcję ,,All”. Wtedy wyświetli się cały asortyment fotografii a w polu wyszukiwarki losowa kategoria.

All the free stock

Po lewej stronie wybierz ,,Free stock Photos”. Ogólnie jest to portal z innymi stronami do pobierania zdjęć. Może jednak nieco ułatwić poszukiwania, jeśli wiesz, czego szukasz i na jakiej stronie to znajdziesz. Obowiązują licencje z danego banku zdjęć, na którym szukamy.

Libre stock

Wyszukiwarka zdjęć z innych wyszukiwarek zdjęć.

Większość zdjęć i filmów, które można znaleźć za pomocą narzędzi do wyszukiwania wielu witryn LibreStock, będzie opatrzona licencją Creative Commons znaną jako CC0. Ten rodzaj licencji jest w zasadzie ogólnym zezwoleniem od osoby, która jest właścicielem praw do obrazu, co pozwala na wykorzystanie danego zdjęcia do wielu celów osobistych i komercyjnych.

W Stanach Zjednoczonych, a także w innych krajach, prawa autorskie chronią dzieła takie jak zdjęcia i filmy, zastrzegając wszelkie prawa do utworu twórcy. Aby to zmienić, właściciel praw autorskich i użytkownik musieliby zawrzeć dość skomplikowaną umowę.

Strony Gratisography i ShotStash mają kilka wyjątków, o których powinieneś wiedzieć, na wypadek, gdyby wybrane zdjęcie pochodziło z jednej z tych kolekcji.

Search Creative Commons

Każde zdjęcie po najechaniu kursorem ma ikony, które mówią nam o licencji i wykorzystaniu danego zdjęcia.

.

PL Freepik

W wyszukiwarce zaznaczamy ,,Darmowe” i ,,Zdjęcia” i wpisujemy interesujące nas słowo kluczowe. Musisz podać autorstwo freepik. Pobierasz foto jako plik .zip, w którym masz wybrane zdjęcie oraz informacje o licencji darmowej i premium. Możesz skopiować gotowy kod do wstawienia na swoją stronę.

Solo Preneur Side Kick

Do pobrania jest 10 zdjęć poprzez ,,Zapisz grafikę jako”.

Wonderlass

Za zapis na newsletter otrzymasz piękne 15 zdjęć.

Pixnio

Można wybrać zdjęcia po kolorze, jaki pojawia się na zdjęciu. Ja z tego często korzystam. Przy każdym zdjęciu pojawia się bardzo szczegółowy opis techniczny wykonanej fotografii oraz informacja o licencji.

Chcesz łatwiej korzystać z mojej listy? Pobierz PDF, który przygotowałam.

Vintage Stock Photos

Zdjęcia w stylu Vintage. Żeby pobrać, trzeba się zalogować.

Szybkie podsumowanie licencji: Możesz zrobić prawie wszystko z obrazami, komercyjnie lub nie. Po prostu ich nie rozpowszechniaj.

Public Domain Pictures

Można wyszukiwać zdjęcia np. poprzez wybór zakładki ,,Najnowsze”. Korzystam z niej, aby mieć większe szanse na unikatowe ujęcie. Im nowsze zdjęcie tym mniej pobrań i użyć. Licencja pod każdym zdjęciem.

1 Million free pictures

Jedyny blog z mojej listy oparty o Blogspota. Każdy wpis to osobne zdjęcie z krótkim opisem powstania fotografii, pomysłami, gdzie można użyć zdjęcia oraz informacjami o licencji.

Dreams Time

Wejdź w zakładkę ,,Free photos”. Pobieranie po założeniu konta.

Pixabay

Jeden z największych banków jakie Ci przedstawiam. ,,1, 7 mln zdjęć” mrozi mi krew w żyłach.

Darmowe obrazy i video, które możesz użyć wszędzie. Pixabay jest społecznością kreatywnych osób, rozpowszechniającą wolne od praw autorskich obrazy i pliki wideo. Wszelka zawartość jest udostępniona pod Licencją Pixabay, pozwalającą na użycie ich bez pytania i bez przypisywania autorstwa, nawet w celach komercyjnych.

Getrefe Tumblr

Zanim wejdziesz na docelową stronę, musisz potwierdzić przeczytanie krótkiej polityki prywatności. W opisie każdego zdjęcia znajduje się informacja o licencji.

Free Range Stock

Wejdż w ,,Menu” –> ,,Free stock photos”. Zaloguj się aby pobrać.

We Function

Wejdź w ,,Categories” –> ,,Free Photos”. Nieco inny bank od pozostałych. Można pobrać zdjęcia w pakiecie.

Foodies Feed

Zdjęcia jedzenia. Dłuższe pobieranie, ale chyba najpiękniejsze zdjęcia spośród wszystkich banków, jakie tu ukazuję.

Alegri photos

W momencie pisania niniejszego artykułu znajduje się tu 2890 zdjęć. Możesz je posortować pod względem popularności lub nowości. Po kliknięciu w wybrane zdjęcie, pojawia się informacja o licencji.

Create HER Stock

Trzy kreski, freebies. Pojawia się stock z darmowymi zdjęciami. Możemy mieć dostęp do tej bazy poprzez Dropbox lub Pixieset (mniej znane narzędzie w Polsce).

PL Free Images

Przeglądaj, bezpłatne zdjęcia. W momencie pisania artykułu na portalu znajduje się 4253 zdjęć. Są to w większości licencje nieznane, więc teoretycznie można użyć materiałów do wszystkiego.

Bucket Listly Blog

Blog podróżniczy, na którym wchodząc w zakładkę ,,Photos” odnajdziemy wyszukiwarkę ponad 8 tysięcy prywatnych zdjęć z podróży blogera. Do pobrania za darmo.

Stock Vault

Przy każdym zdjęciu znajduje się licencja, której treść można otworzyć i przeczytać. Dużo pięknych zdjęć nie pobranych przez nikogo!

Start Up Stock Photos

Według mnie mało atrakcyjne zdjęcia. Ale darmowe i dla każdego. W większości tematyka zdjęć snuje się wokół Start Up’ów.

Free For Commercial Use

Wszystkie zdjęcia dopuszczone do użytku komercyjnego.

Free Stocks

Darmowe do komercyjnego użytku. Pobierasz klikając przycisk ,,Download” na zdjęciu.

PL Deposit Photos

Po rejestracji otrzymujesz co tydzień na mail darmowe pliki royalty-free. Darmowe konto jest niezbędne, aby pobierać zdjęcia. Jednorazowe pobranie danego zdjęcia w danym rozmiarze.

Nomad Pictures

Nomad pictures to darmowa strona zawierająca zdjęcia CC0 dla cyfrowych nomadów, pracowników niezależnych od lokalizacji i podróżujących pijących wino. Skorzystaj z naszych klipów w swojej pracy bezpłatnie.

Realistic shots

Darmowe zdjęcia stockowe (w wysokiej rozdzielczości) do użytku osobistego i komercyjnego. 7 nowych zdjęć tygodniowo. Po prostu stwórz coś kreatywnego!

Libre shot

Wszystkie obrazy w witrynie są bezpłatne do użytku komercyjnego lub osobistego.

Iso Republic

W wyszukiwarce wybierz ,,Photos”, wpis frazę kluczową i szukaj. Najpierw wyświetlą się zdjęcia płatne z Shutter Stock. Poniżej są darmowe możliwości.

Jest Rudo

Nasza polska blogerka, która uczy fotografii. Na jej stronie znajdziesz średniej wielkości bank zdjęć wykonanych jej rękami. Są genialne. Totalnie polecam!

Skitter Photo

I znów na górze pojawią się zdjęcia płatne pochodzące z Shutter Stock. Poniżej są darmowe fotki z licznikami pobrań itp.

Wszystkie obrazy na Skitterphoto są własnością publiczną przy użyciu Creative Commons CC0. Możesz kopiować, modyfikować, rozpowszechniać i wykonywać pracę, nawet w celach komercyjnych, wszystko bez pytania o zgodę.

Snap Wire Snaps

Zdjęcia wyświetlone w liście. Pod każdym jest link do licencji, która obowiązuje na danym zdjęciu.

Moveast

Tematyka azjatycka.

To podróż portugalskiego faceta, który postanowił udostępnić każde zdjęcie za darmo. Pomóż sobie i używaj ich gdziekolwiek chcesz (CC0).

Negative space

Wbrew nazwie jest to bardzo pozytywne miejsce. Pod każdym zdjęciem znajduje się informacja dotycząca licencji.

Unsplash

Unsplash możemy spotkać np. w repozytorium zdjęć w Mailer Lite.

Wszystkie zdjęcia opublikowane w Unsplash mogą być używane bezpłatnie. Możesz ich używać do celów komercyjnych i niekomercyjnych. Nie musisz pytać o zgodę fotografa ani Unsplash ani udzielać mu kredytu, chociaż jest to mile widziane, jeśli to możliwe.

Mówiąc dokładniej, Unsplash udziela nieodwołalnej, niewyłącznej, ogólnoświatowej licencji na prawo autorskie do pobierania, kopiowania, modyfikowania, rozpowszechniania, wykonywania i wykorzystywania zdjęć z Unsplash za darmo, w tym w celach komercyjnych, bez zgody fotografa lub Unsplash. Niniejsza licencja nie obejmuje prawa do kompilowania zdjęć z Unsplash w celu replikacji podobnej lub konkurencyjnej usługi.

.

MMT Stock

Bezpłatne zdjęcia, filmy i szablony są licencjonowane na licencji CC0 (CC0 1.0 Universal). Można je swobodnie pobierać, wykorzystywać i rozpowszechniać zarówno w celach osobistych, jak i komercyjnych.

Picjumbo

Bardzo przyjemnie się korzysta z tego banku. Jest przyjemny w odbiorze wizualnym. Jednak nie mogę znaleźć nigdzie informacji o licencji…

Gratisography

Co możesz zrobić z tymi zdjęciami? Prawie wszystko, co możesz wymyślić.

Możesz używać obrazów Gratisography, jak chcesz, zarówno do projektów osobistych, jak i komercyjnych. Możesz dostosowywać i modyfikować obrazy oraz zarabiać za pracę, która zawiera zdjęcia.

Jay Mantri

Wszystkie zdjęcia na licencji CC0. Więcej krajobrazów niż innych kadrów.

Magdeleine

Browse przenosi Cię do kafelków zdjęć. Po najechaniu kursorem wyświetla się skrót licencji. Najczęściej CC0. Pobierasz poprzez ,,Zapisz obraz jako”.

Uff… Skończyłam.

Chcesz łatwiej korzystać z mojej listy? Pobierz PDF, który przygotowałam.

Pamiętaj!

 • Aby używać czyichś zdjęć, musisz zapoznać się każdorazowo z licencją danego zdjęcia. Najswobodniejsza jest CC0. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać również z innych licencji. Utrudnieniem jest to, że trzeba podpisać zdjęcie (skąd pobrane, czyjego autorstwa). Ale myślę, że to nie duży problem.
 • Pobieraj zdjęcia jak najlżejsze (np. 140kb) tudzież najmniejsze z dostępnych opcji (np. 192×128). Będziesz mieć mniej pracy przy wstawianiu zdjęcia na swoją stronę.
 • Polecam wykorzystywać mniej znane stocki, bo ilość pobrań zdjęć jest mniejsza i można mieć naprawdę ciekawe i unikatowe fotografie do swojej strony.
Mam nadzieję, że zostawisz komentarz czy podobała Ci się ta lista, bo spędziłam nad jej stworzeniem ponad 14 h, później przestałam liczyć…

Lista aktualna w 100% na dzień 27.08.2019r.

W tekście wielokrotnie cytowałam przetłumaczone informacje o licencjach i korzystaniu ze zdjęć na danym portalu.

2 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *