Zmiana hostingu Wordpress — Zenbox.

W marcu kończą mi się licencje na domenę i hosting. Pragnęłam więc zmienić domenę i dostawcę hostingu. Pokażę Ci jak to wyglądało u mnie.

Na początek

Na początek napisałam do Zenboxa, gdzie posiadałam hosting, jakie ceny mnie czekają przy przedłużeniu hostingu. W międzyczasie zrobiłam skrupulatny przegląd ofert innych hostingodawców. Przejrzałam ponad 20 różnych miejsc w Internecie, a Zenbox zwalił mnie cenami z nóg.

Odpowiedź na moje pytania brzmiała tak:

Rejestracja domeny z rozszerzeniem .pl będzie wynosiła 12.30 zł brutto. Najbardziej standardowy certyfikat dla tej domeny (bez dodatkowych subdomen), czyli Comodo Positive SSL, wyniósłby 100 zł brutto. Odnowienie hostingu, który wygasa dopiero 19.03.2019 roku, będzie wynosiło 195,57 zł brutto. Aktualnie certyfikat jest na domenę z rozszerzeniem .com, więc tego certyfikatu najlepiej nie odnawiać, jeśli nie będzie Pani korzystać z tej domeny w przyszłości. Natomiast będzie wymagana instalacja nowego certyfikatu dla nowej domeny. We wszystkim możemy oczywiście pomóc.
.

Ważne statystyki

Przy migracji strony bardzo ważne jest przeniesienie statystyk. Jest ono możliwe tylko, gdy strona posiada plugin statystyk. Jeżeli program do statystyk jest oferowany przez posiadany aktualnie serwer, to te statystyki nie zostaną przeniesione.  Jednakowoż w przypadku, gdy strona jest oparta np. na WordPressie i w nim jest zainstalowany plugin do statystyk, to zostanie on również przeniesiony ze stroną.

Na tym etapie czułam brak chęci pomocy. Musiałam ciągnąć za język, a odpowiedzi, jakie uzyskiwałam to takie, że ,,trudno nam w tym momencie powiedzieć”. Mimo że na tyle precyzyjnie pytałam, że wystarczyło przytaknąć lub nie.

Choć zweryfikowali w końcu ten plugin, to niesmak mi pozostał.

Google Analytics. Jestem na TAK!

System statystyk Google miałam na szczęście utrzymywany zewnętrznie, więc cała historia została zachowana na koncie Google Analytics.

Statystyki Zenbox przed zmianą hostingu

Warto, aby przed zmianą hostingu wyeksportować log odwiedzin dla poszczególnych stron.

Z Panelu Klienta wybierz Statystyki, a następnie zakładkę Visitors > Visitor Log. Wybierz docelową stronę wraz z datami, które Cię interesują i ,,Export this dataset in other format„.

Kulturalne zakończenie współpracy

Chciałam kulturalnie zakończyć współpracę. Za obsługę klienta na bardzo wysokim poziomie i niezwykle szybkie rozwiązywanie nielicznych problemów oraz błyskawiczne wyjaśnianie interesujących mnie zagadnień. Napisałam im więc, że jestem niezmiernie zadowolona z hostingu Zenbox.

Chciałam też załatwić Wam zniżki na hosting i/lub inne wybiórcze usługi.

Podziękowanie od Zenbox

Podziękowano mi za ciepłe słowa, a po konsultacji z Prezesem postanowili przyznać mi jednorazowy rabat w wysokości 50% na odnowienie hostingu!!!

Było to miłe, ale już zdecydowałam o wyborze innego hostingu. Nie spodziewałam się, że mogłabym liczyć na zniżkę dla siebie, bo pytałam jakiś czas temu o cenę przedłużenia i niestety w tamtym czasie nie obdarowano mnie taką lojalnością. Wniosek? Warto informować o swoich planach i pytać o zniżki.

Jeśli chodzi o rabat dla Was, to niestety nie dostałam, bo musiałabym zostać użytkowniczką Zenbox. W sumie logiczne. Choć w innych hostingach tak nie ma.

Formalności

W przypadku braku opłaty za zamówienie, jeśli rezygnuje się z hostingu, usługa wygaśnie i zostanie skasowana z serwerów po upłynięciu 14 dni od jej zawieszenia. Jeśli chodzi o samo konto, które jest zarejestrowane na Zenbox, nie zostanie usunięte bez naszej prośby. Także tutaj wypadałoby dać znać obsłudze klienta.

Mimo to, statystyki są powiązane z usługą hostingu i jeśli ona wygaśnie nie będą też dostępne statystyki. Pozostanie dostęp do Panelu Klienta i aktualnie aktywnych usług z oczywiście dalszą możliwością rejestrowania na tym koncie nowych domen, hostingów i certyfikatów SSL oraz usług z nimi powiązanych.

Tak wyglądała moja przygoda z Zenbox.

Polecam każdemu za świetną obsługę klienta, choć przedłużenie hostingu jest dość drogie.

Wybór należy do Ciebie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *