Zmiana motywu Wordpress i współpraca z Template Monster.

Pod koniec grudnia otrzymałam serię wiadomości od pracownika Template Monster. To było jak zrządzenie losu!

Co to jest Template Monster?

Template Monster to firma (jedna z większych w Polsce) założona w 2002 roku. Współtwórcy tworzą profesjonalne szablony dla nowoczesnych stron. Ich repozytorium zawiera około 30000 dostępnych produktów. I ta liczba ciągle rośnie, ponieważ kolejni profesjonalni autorzy tworzą nowe motywy, wtyczki czy graficzne dodatki dla stron www.

Co z tą współpracą?

Jak się dowiedziałam, zaciekawił go (pracownika) mój blog i z wielkim entuzjazmem zaproponował mi współpracę. Powiedział, że chce zamówić dla mnie kod promocyjny obniżający cenę dowolnego komercyjnego motywu ze strony Template Monster o 100% (!!!). Pracownik dał mi również wskazówki, że najlepiej wybrać jak najnowszy motyw. Dostałam więc motyw premium, który zastosować mogę na jednej domenie. Akurat tylko tyle mam i tylko tyle potrzebuję.

Uczciwość ponad wszystko

Poinformowałam uczciwie, że zamierzam zmienić tę jedyną domenę oraz aktualny hosting, więc motyw miałam testować dopiero po zmianach. Nie potrzebowałam też żadnej subdomeny do testów. Robiłam je (testy) na żywym organizmie.

I to za darmo?

.

Za darmo to by każdy chciał. Zadanie, jakie miałam wykonać w zamian za dostęp do darmowego motywu, to napisanie artykułu na moim blogu w związku z nowym wyglądem strony. Z góry zostało zaznaczone, że moja opinia ma być subiektywna. Jeśli coś by nie grało, coś by mi się nie podobało, to po prostu mam o tym napisać. Zgodziłam się, bo nie wyobrażam sobie skrobać superlatyw o byle czym.

Na podstawie mojej uczciwości straciłam nie jedną pracę, bo nie potrafiłam kłamać ludziom prosto w twarz. Sprzedawcą tandety nigdy nie będę. To pewne!

Duży wybór.

W repozytorium Template Monster jest duży wybór. Żeby nie powiedzieć ogromny. Mam jednak umysł matematyczny, więc pozbierałam swoje wymagania w jedno i zaznaczyłam w filtrach.

Jakieś trudności?

Oczywiście, że tak! Nie można by mnie nazwać z mojego imienia i nazwiska, gdyby mi się coś nie przytrafiło. Witryna Template Monster przechodziła różnego rodzaju modyfikacje, przez co miałam trudności z załadowywaniem stron. Jednak pracownik Template Monster był dla mnie na posterunku za każdym razem, gdy potrzebowałam rady lub pomocy. Nie ukrywam, że lubię takie współprace, kiedy zawsze można na kimś polegać.

Motyw CPM przypadł mi do gustu.

Po wejściu w zakładkę ,,Wordpress”, wybrałam następujące filtry:

  • Funkcje: responsywne
  • Zgodny z WordPress 5.0 (już jest opcja WordPress 5.1)

Te filtry gwarantują najważniejsze kwestie dla naszej strony. Responsywność oznacza, że strona będzie dostosowywać się wizualnie do urządzenia, na jakim będzie wyświetlana (smartphone, tablet, laptop). A zgodność z WordPress 5.0 (obecnie z 5.1) jest bardzo ważna, ponieważ jeśli jej nie masz, to strona może się ,,sypnąć” i stracisz wszystko, co na niej masz (w najgorszym wypadku).

PAMIĘTAJ! Zawsze aktualizuj WordPressa, wtyczki i motyw. Zapobiegniesz problemom w funkcjonowaniu strony i otwartym drzwiom dla hakerów czyhających na Twoje dane.

Co mi się wyświetliło?

Wyświetliło mi się 366 motywów. To dużo. Dlatego po przejrzeniu wszystkich, wymyśliłam kolejne kryteria selekcji. Zależało mi na kolorze pomarańczowym. Ustawiłam filtr, ale to nie były szablony, które byłyby według mnie ładne. Postanowiłam więc, że szukam motywów ,,fikuśnych”, dzięki czemu będę mieć dobrą zabawę dla siebie oraz znudzonych tak, jak ja minimalistycznymi stronami Czytelników.

Co wybrałam i dlaczego?

Wybrałam w końcu motyw CPM. Do gustu przypadły mi też inne motywy, ale moja selekcja była bardzo pieczołowita. W każdym poprzednim motywie coś mi nie grało. A to rozwijalne menu nie takie, a to demo nie wydało mi się interesujące. A przecież demo to najatrakcyjniejsza opcja wizualna motywu. Skoro jednak najwyższy poziom mi się nie podoba, to czy personalizując go osobiście, jestem w stanie dojść do lepszego designu? Nie sądzę.

Szczegóły i dostosowywanie motywu opisuję we wpisie.
A w jaki sposób Ty szukasz motywu do unowocześnienia swojego miejsca w sieci?
Ile motywów już sprawdziłaś?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *